EURO 2012: Ronaldo két gólja továbbrepítette a portugálokat

A képlet portugál szempontból roppant egyszerű: ha nyernek továbbjutnak.A hollandoknál már matekozni kellett, legalább két góllal kellett nyerniük, mellette pedig imákat rebegni a németek sikeréért is. Harkovban kiváló labdarúgóidő fogadta a csapatokat, a 24 fokban Portugália válogatottja kezdte a mérkőzést. A hollandok kezdték jobban a mérkőzést, Sneijder kapáslövése jelezte, hogy az Oranje pontosan tisztában van saját helyzetével. A hollandok többet birtokolták a labdát, a portugálok igyekeztek letámadni ellenfelüket, kevés sikerrel. A 11. percben megszerezték a vezetést a narancssárgák, Van der Vaart húsz méterről remekül tekerte el a labdát a kapus mellett, 0-1.

""

A gól után varázsütésre feltámadtak a luzitánok, sorra vezették támadásaikat a holland kapu felé, Postiga kihagyta a mérkőzés addigi legnagyobb helyzetét, Meireles az oldalhálót találta el, Ronaldo közeli fejesét emberfeletti bravúrral védte Stekelenburg. A 28. percben már nem volt kegyelem, Ronaldo ugrott ki a leshatárról, és a Real Madrid csatára egy az egyben vihette a kapura, és nem is hibázott, egyenlítettek a portugálok, 1-1.

""

A félidő hátralévő részében is inkább a portugálok irányították a játékot, Ronaldo közel negyven méteres lövése majdnem meglpete Stekelenburgot, de Veloso próbálkozása is csak kevéssel kerülte el a kaput. Mivel a másik mérkőzés is döntetlenre állt a félidőben, a hollandoknak már nem kellett feltétlenül két ghóllal nyerni a meccset, de a győzelmet muszáj lett volna kicsikarniuk, ha tovább szerettek volna jutni.

RÉSZLETES KÖZVETÍTÉSÜNKET ITT TUDOD MEGTEKINTENI!

Ehhez képest a második félidőben sokkal jobban játszott Portugália válogatottja, a hollandok elvétve próbálkoztak támadásépítéssel, de nem jutottak nagy eredményre. Előbb Coentrao szerezhette volna meg a vezetést, de a tizenhatos vonaláról leadott lövését védte Stekelenburg, majd Nani bombázta bele a már tehetetlenül földön fekvő kapusba a labdát. A 74 percben Ronaldo megmutatta, hogy is kell ezt, egy kiugratást követően pimasz csellel elfektette védőjét, és a jobb alsóba rúgta a portugálok vezető gólját, 1-2.

""

A hollandok a góltól láthatóan összeroppantak, a meccs hátralévő részében a portugálok biztosan őrízték előnyüket, és 2-1-es győzelmük azt jelentette, hogy csoportelsőként végző németek mögött másodikként végezve továbbjutottak. A holland válogatott csalódást okozott, pont nélkül utazhatnak haza.